Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
12.11.2019

Strzegomianie świętowali rocznicę odzyskania niepodległości

Zdjęcie Artykułu

11 listopada br. w Strzegomiu odbyły się uroczystości 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w których liczny udział wzięli mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Obchody zainaugurowała msza św. w imieniu Ojczyzny pod przewodnictwem ks. biskupa Ignacego Deca w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego – X Brygady Logistycznej w Opolu. Następnie w uroczystym przemarszu udano się na skwer przy pomniku Ignacego Jana Paderewskiego, gdzie w trakcie swoich przemówień burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz poseł na sejm Ireneusz Zyska przypomnieli, jak ważna jest pamięć o historii narodu oraz przekazywanie prawdy historycznej następnym pokoleniom. W planie uroczystości nie mogło zabraknąć przejmującego Apelu Pamięci oraz salwy honorowej. Tę część uroczystości zakończyło składanie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli poszczególnych delegacji pod pomnikiem Paderewskiego.

W SCK tradycyjnie odbyła się część kulturalna, w której przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się zespoły folklorystyczne i wokalne: Kostrzanie, Goczałkowianie, Olszaniacy i Retro. Na zakończenie całodziennych uroczystości wystąpił znany i niezwykle lubiany Ryszard Rynkowski.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1870

Powrót