Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.11.2019

Koncert Niepodległości w Jaroszowie

Zdjęcie Artykułu

Z inicjatywy Stowarzyszenia "Razem dla Jaroszowa", przy wsparciu innych organizacji społecznych działających na terenie naszej wsi, w niedzielne popołudnie 10.11.2019 r. w przededniu Święta

Odzyskania Niepodległości w świetlicy wiejskiej w Jaroszowie odbył się "Koncert Niepodległości".

Podczas występu dzieci, młodzieży i dorosłych, łączącego w sobie muzykę oraz historyczną narrację licznie zgromadzona publiczność mogła przenieść się w czasie i odbyć podróż od roku 1914 i wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej na front, poprzez I i II wojnę światową, okres okupacji, PRL-u, stanu wojennego, okrągłego stołu, aż do dnia dzisiejszego.

Wśród zaproszonych gości obecnych na koncercie byli m.in.: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, weterani walk o niepodległość RP - mjr Alfons Daszkiewicz i por. Julia Kołosowska, ksiądz proboszcz Marek Krysiak, dyrektor ZSP Jaroszów Beata Jankiewicz, sołtys wsi Jaroszów Zofia Rułka oraz radna Rady Miejskiej w Strzegomiu Krystyna Lewicka.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział w tym podniosłym wydarzeniu i już dziś zapraszają na kolejny koncert w roku 2020.

Autor: Stowarzyszenie
Liczba wyświetleń: 507

Powrót