Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.11.2019

Wyjechali do Pragi

Zdjęcie Artykułu

Pięcioro uczniów z PSP nr 4 w Strzegomiu szkoły pod opieką p. Dudzik, p. Łubniewskiej i p. Wysockiej wyjechało na spotkanie projektowe do Pragi.

Tak relacjonują ten pobyt:

Czeska szkoła przywitała nas przedstawieniem muzycznym i tanecznym. Uczniowie i nauczyciele 6 państw partnerskich rozpoczęli wspólną przygodę.

12.11.19 r. zwiedzaliśmy Pragę-Stare Miasto, zamek, katedrę, złotą uliczkę, przeszliśmy mostem Karola i podziwialiśmy widoki. Byliśmy również w pięknym Teatrze Narodowym. Po południu uczniowie brali udział w niesamowitej przygodzie w wirtualnej rzeczywistości „About Golem”, które ukazywało historię Pragi. W tym dniu uczniowie brali również udział w przedstawieniu „Deja Vu” w czeskim teatrze Metro (black theatre). Po dniu pełnym wrażeń uczniowie udali się na odpoczynek do swoich czeskich kolegów i koleżanek.

13.11.19 r. uczniowie brali udział w zajęciach szkolnych oraz warsztatach robienia instrumentów muzycznych- samodzielnie wykonali flet przy użyciu narzędzi w pracowni prac technicznych. Po południu udaliśmy się do zoo, gdzie powitali nas min. Goryl, żyrafy, słonie i inne zwierzęta.

14.11.19 r. zwiedzaliśmy Muzeum Muzyki, gdzie mogliśmy zobaczyć instrumenty muzyczne z różnych epok i zagrać na nich. Po południu dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych w Jump Parku.

15.11.19 r. szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 207

Powrót