Aktualności

ODSŁUCHAJ
25.11.2019

Za wizytą w OSP

Zdjęcie Artykułu

W piątek 22 listopada br. wszystkie dzieci z obu grup z Publicznego Przedszkola w Stanowicach wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały prezesa OSP Krzysztofa Kuczmy oraz chętnie brały udział w różnego rodzaju zadaniach. Największą atrakcją było zwiedzanie oraz oglądanie wozu strażackiego, a także zapoznanie się z jego wyposażeniem. Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały również wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie.

Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, który wcale nie okazał się taki lekki, na jaki się wydawał, oraz mógł potrzymać wąż strażacki.

Wizyta w straży pożarnej była doskonałą formą edukacyjną, która uświadomiła dzieciom zasady bezpieczeństwa, a także procedury zachowania się podczas pożaru czy innych zagrożeń. Bardzo dziękujemy Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanowicach za ciekawą, a zarazem pouczającą lekcje.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 106

Powrót