Aktualności

ODSŁUCHAJ
26.11.2019

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Zdjęcie Artykułu

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W tym roku, 20 listopada , przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W naszej placówce zostały także zaplanowane działania w związku z tymi obchodami pod hasłem „dla każdego dziecka , dzieciństwo”. W każdej klasie przeprowadzono zajęcia o prawach dzieci. Zespoły klasowe przygotowały hasła ,transparenty związane z tymi prawami. Dzień 20 listopada został ogłoszony dniem koloru niebieskiego. Finałem akcji był MARSZ PRAW DZIECI. Do przemarszu zostali zaproszeni uczniowie zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Wszyscy wyruszyli w kolorowym korowodzie pod Urząd Miejski , gdzie zostali przywitani przez zastępcę burmistrza p. Wiesława Witkowskiego oraz panią Naczelnik Wydziału Oświaty p. Urszulę Podsiadły – Szubert. Dzieci przedstawiły swoje najważniejsze prawa i zostały obdarowane słodkościami.

Spotkanie zakończyło się przemarszem wokół strzegomskiego rynku i zaprezentowaniem mieszkańcom tabliczek z prawami dzieci, bo są one bardzo ważne.

 

Autor: PSP 3 Strzegom
Liczba wyświetleń: 114

Powrót