Aktualności

ODSŁUCHAJ
26.11.2019

Warsztaty edukacyjne w Myśliborzu

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie z Publicznej szkoły Podstawowej nr 3 i 4 w Strzegomiu oraz Szkoły Podstawowej w Olszanach wraz z opiekunami: p. I. Luszawską, p. K. Śmiatacz- Łoś, p. Aleksandrą Kruk i p. K. Makara- Warchim , w dniach 20-21.11.2019 r. uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych oddział w Wałbrzychu, w CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu.

Dwudniowe zajęcia dla uczniów z klas 6, 7 i 8 miały na celu zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego oraz zagrożeń jakie dla tego środowiska stwarza działalność człowieka.

Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, na których przeprowadzali doświadczenia. W pracowni biologicznej obserwowali pod mikroskopem samodzielnie wykonane preparaty tkanek roślinnych, plazmolizę i deplazmolizę. W pracowni chemicznej badali wodę i określali jej zanieczyszczenia. Poznali również zjawiska optyczne występujące w przyrodzie. W drugim dniu odbyły się zajęcia w sali muzealnej, w której uczniowie poznawali zależności między organizmami w lesie. Uczestniczyli również w zajęciach terenowych w Wąwozie Myśliborskim, na których uczyli się rozpoznawać drzewa z wykorzystaniem przewodników i kart pomocniczych. Dzięki temu wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Był też czas na dobrą zabawę integracyjną, wspólne posiłki oraz gry zespołowe.

 

Autor: Izabela Luszawska
Liczba wyświetleń: 71

Powrót