Aktualności

ODSŁUCHAJ
27.11.2019

Zacięta rywalizacja naszych młodych anglistów!

Zdjęcie Artykułu

We wtorek, 26 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się już VII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z gminy Strzegom.

Uczestnicy mieli rozwiązać zadanie ze słuchu, rozwiązać test gramatyczny, wykazać się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, popisać się znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom kompetencji, a różnice między ich wynikami były niewielkie.

Ostatecznie najlepszą anglistką w naszej gminie okazała się Marlena Jedyńczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu, którą przygotowała Krystyna Rajtar - Kryczenkowa. Drugie miejsce zajęła Maja Koza, którą przygotowała Agnieszka Szklarek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Tekiela z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu, którego przygotowała Magdalena Gapska. Pozostali uczestnicy zdobyli niewiele mniej punktów, co świadczy o wyrównanym poziomie.

- Dziękujemy burmistrzowi Strzegomia - Zbigniewowi Suchycie za ufundowanie nagród. Dziękujemy również Radzie Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów. Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok! – zaznacza Piotr Szmidt z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 145

Powrót