Aktualności

ODSŁUCHAJ
29.11.2019

Zabawa andrzejkowa w szkole w Stanowicach!

Zdjęcie Artykułu

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole już w czwartek 28 listopada odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tą młodszą, jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby.

Piękne wróżki (wychowawczynie) w różny sposób przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. W trakcie zabawy wybrana została królowa i król balu – otrzymali korony i słodkości. Nagrodzeni zostali także ci, którzy przyszli w najciekawszych przebraniach – otrzymali prezenty i słodkości. Każdy uczestnik balu otrzymał także wylosowany drobny upominek.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

 

Autor: Piotr Szmidt
Liczba wyświetleń: 253

Powrót