Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.12.2019

Jest dotacja na wymianę pieców

Zdjęcie Artykułu

Mieszkańców, którzy w ostatnim czasie starali się o dotację na wymianę pieców burmistrz Strzegomia informuje, iż dotacja celowa ze środków budżetu gminy Strzegom w ramach programu priorytetowego pn.: "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego" na dofinansowanie wymiany lokalnego źródła ciepła zasilanego paliwami stałymi lub biomasą na przyjazne środowisku źródło ciepła jest realizowana przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na podstawie umowy pożyczki nr 487/P/OA/WB/2019 z dnia 28.11.2019 r.

Dotacja wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 4.000,00 zł. Zadanie pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego poprzez wymianę źródeł ciepła w Gminie Strzegom w 2019 r. – etap I” realizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu współfinansowane jest kwotą pożyczki w wysokości 80.913,16 zł. W ramach umowy na chwilę obecną dotacją zostało objętych 21 wniosków dla nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Strzegom. Stare piece wymienione zostały na nowe kotły gazowe i/lub piece elektryczne.

- Mamy nadzieję, że udzielona dotacja na wymianę pieców przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu poprawi jakość powietrza w naszej gminie – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 2537

Powrót