Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.12.2019

Informacja dla beneficjentów końcowych w ramach programu priorytetowego pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”

Zdjęcie Artykułu

Burmistrz Strzegomia informuje, iż dotacja celowa ze środków budżetu gminy Strzegom w ramach programu priorytetowego pn.: "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego" na dofinansowanie wymiany lokalnego źródła ciepła zasilanego paliwami stałymi lub biomasą na przyjazne środowisku źródło ciepła jest realizowana przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na podstawie umowy pożyczki nr 487/P/OA/WB/2019 z dnia 28.11.2019 r.

Zgodnie z zapisami ww. umowy gmina zobowiązana jest poinformować beneficjentów końcowych o założeniach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Celem tego programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Oba programy "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego" i „Czyste Powietrze” mają podobne cele, obszary wsparcia mogą zatem się pokrywać. W celu uniknięcia podwójnego dofinansowania przedsięwzięć, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nałożył na gminę obowiązek poinformowania ostatecznych Beneficjentów dotacji ze środków budżetu gminy Strzegom w ramach programu priorytetowego pn.: "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego" na dofinansowanie wymiany lokalnego źródła ciepła zasilanego paliwami stałymi lub biomasą na przyjazne środowisku źródło ciepła, że uzyskanie dotacji w ramach ww. programu może uniemożliwić skorzystanie z dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Założenia do programu „Czyste Powietrze” są dostępne na stronie

https://wfosigw.wroclaw.pl/czyste-powietrze/o-programie. Prosimy o zapoznanie się.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1826

Powrót