Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
03.12.2019

Judocy AKS-u Strzegom najlepsi

Zdjęcie Artykułu

W sobotę, 30 listopada br. w zawodach judo w Bytomiu Odrzańskim sekcja judo AKS-u Strzegom okazała się najlepszą drużyną w zawodach.

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu z Bytomia Odrzańskiego w sobotę osiemnaście osób z sekcji judo pojechało na turniej „Hajime Judo Cup”. W zawodach wzięło udział blisko dwustu zawodników z kilkunastu klubów z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Strzegomscy judocy na zawody pojechali w dobrych nastrojach. Zawody w Bytomiu Odrzańskim były ostatnimi zawodami na wyjeździe w tym roku. Dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych: 2006-07, 2008-09 i 2010-11. Turnieje judo wymagają od zawodników dobrego przygotowania technicznego i wytrzymałościowego. Dzieci z naszej sekcji swoją postawą potwierdziły swoje dobre przygotowanie. Po stoczeniu swoich walk na tatami judocy z AKS-u wywalczyli następujące miejsca na podium:
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Ilia Ciara, Gabriella Gołębczyk, Wojciech Rasławski, Julia Jaworska, Bartosz Górski, Aleksandra Morytko, Urszula Strzelecka, Nina Romanowska, Kacper Gębala i Jakub Zalas. Srebrne medale zawisły na szyjach: Dorian Matusiewicz, Maximilian Gnitecki, Leopold Bartosik, Maja Oleksyk i Karol Górski. Brązowymi medalami cieszyli się: Olivier Kubanek, Gracjan Maciejewski i Dariusz Kuś.

W klasyfikacji drużynowej sekcja judo AKS-u Strzegom zdobyła miejsce pierwsze i odebrała puchar z rąk starosty nowosolskiego. Jest to wspaniałe zwieńczenie całorocznych startów. Gratulujemy udanego udziału w zawodach naszym judokom, a trenerom dziękujemy za dobre przygotowanie strzegomskich sportowców.

 

Autor: Dominika Poterała
Liczba wyświetleń: 1239

Powrót