Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.12.2019

Mikołajki w PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy

Zdjęcie Artykułu

6 grudnia był dla naszych uczniów dniem wyjątkowym i przyniósł im wiele wrażeń. Już od rana czuć było mikołajkowy nastrój, ponieważ uczniowie mieli w swoich strojach coś czerwonego- mikołajowego.

Przyszedł więc czas na niespodzianki. Pierwszą z nich były zajęcia w planetarium Bajkonur, które przeprowadził astronom zarówno z zawodu, jak i z zamiłowania. Dla przedszkolaków przygotował on pokaz "Leć, rakieto, leć!", podczas którego obejrzały planety, zastanawiając się, kto na nich mieszka. Dzieci odbyły również podróż na księżyc sprawdzając, czy można na nim mieszkać. Wszystko to okraszone zostało piosenkami i kolorowymi obrazkami, które wszystkich wprawiły w zachwyt.

Uczniowie klas I-III obejrzeli seans "Dzieci pana Astronoma", który odsłonił przed nimi tajemnice Wszechświata. Dzieci poznały gwiazdozbiory i związane z nimi legendy, oglądały księżyc z bliska i obserwowały "gonitwę planet". Uczniowie klas IV-VIII natomiast swój seans pt. "Dwa szkiełka" rozpoczęli od obserwacji zachodu słońca nad miastem, a później przenieśli się w teren, by obserwować to zjawisko w całej okazałości. Wszystkie zajęcia zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie dostarczając nie tylko wiedzy, ale również niesamowitej zabawy.

Nie był to koniec wrażeń dla naszych maluszków, które wyjechały do strzegomskiej biblioteki publicznej na spektakl o świętym Mikołaju.

Wprawieni w magiczny nastrój uczniowie wrócili do szkoły, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka- św. Mikołaj z elfami. Po upewnieniu się, że wszyscy byli grzeczni przez cały rok, obdarował najmłodszych uczniów pięknymi prezentami. Starszym uczniom ufundował natomiast wyjazd do kina i Roboparku we Wrocławiu.

Był to fantastyczny czas i z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo.

 

 

Autor: PSP Kostrza
Liczba wyświetleń: 797

Powrót