Aktualności

ODSŁUCHAJ
23.12.2019

Wigilia tysiąca pierogów w LO!

Zdjęcie Artykułu

Wigilia w LO ma piękną, tradycyjną oprawę. W auli szkolnej spotykali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, aby wspólnie celebrować świąteczne chwile.

Były wzruszenia, życzenia i łamanie się opłatkiem. Jak donoszą szkolne kroniki tradycja spotkań świątecznych w auli LO ma już ponad 100 lat, a w 1945 r. odbyła się w tym miejscu nawet miejska pasterka, która odprawił pastor Schulte.

Licealiści odczytali fragmenty Ewangelii św. Łukasza oraz wspólnie zaśpiewali kolędy przygotowane przez nauczycieli: Agnieszkę Rut i Jacka Fornala. Modlitwę odmówił katecheta Jacek Fornal, a świąteczne życzenia rodzicom oraz całej społeczności szkolnej złożył dyrektor Tomasz Marczak. Kulminacyjnym momentem szkolnej uroczystości były indywidualne życzenia składane przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Finalnym akcentem było podanie, na wigilijny stół, tysiąca pierogów przygotowanych przez niezastąpione panie z obsługi: Bożenę Bąkowską, Beatę Osobę, Danutę Iwen i Urszulę Hajder, a ich wyjątkowy, niezapomniany smak sprawia, że na szkolnej uroczystości pojawili się absolwenci LO.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 305

Powrót