Aktualności

ODSŁUCHAJ
23.12.2019

Świąteczny nastrój w PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy

Zdjęcie Artykułu

W okresie przedświątecznym w naszej szkole jest wyjątkowo. Pachnie piernikami, w salach pojawiają się choinki ubrane przez dzieci i rozbrzmiewają kolędy. Jest to również czas przygotowywania Jesełek, które ogląda cała społeczność szkolna i zaproszeni goście.

W tym roku odbyły się one w piątkowe przedpołudnie 20 grudnia, a swoją obecnością zaszczycili nas Helena Szerszeń, sołtys Kostrzy, Paweł Gołąb, radny miejski i sołtys Rogoźnicy oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów.

Oglądaliśmy scenki z życia Marii, Józefa i nowonarodzonego dzieciątka oraz pasterzy, mędrców i aniołów. Wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu przybliżyli nam uczniowie kasy IV i V. Wszystko to przeplatane było śpiewem kolęd w wykonaniu klasy VI.

Uczniowie, przygotowani przez Marię Głuszczak- Sobańską, dołożyli wielu starań, aby tegoroczne Jasełka były dla nas sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Dopełnieniem wszystkiego były piękne życzenia od Haliny Wydmuch, dyrektora szkoły i zaproszonych gości, wspólne połamanie się opłatkiem, szkolny koncert kolęd i pastorałek oraz wigilie klasowe, po których wszyscy udali się do domów przygotowywać wieczerze rodzinne...

 

Autor: PSP Kostrza
Liczba wyświetleń: 229

Powrót