Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.12.2019

Po spotkaniu noworocznym

Zdjęcie Artykułu

Jeśli koniec roku, to spotkanie noworoczne w gminie Strzegom. W sali balowej SCK II - na zaproszenie władz naszego miasta - pojawili się przedstawiciele duchowieństwa na czele z bp. świdnickim - ks. Ignacym Decem, gospodarze ościennych gmin, a także reprezentanci grup społecznych, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie gminy Strzegom i powiatu świdnickiego.

Uczestnicy spotkania odbytego 27 grudnia tradycyjnie podsumowali kończący się rok i złożyli sobie życzenia na 2020 r.

W świąteczno-noworoczny klimat wszystkich gości wprowadził Zespół Folklorystyczny "Kostrzanie", który pięknie wykonał polskie kolędy i pastorałki.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta podkreślił, że kończący się właśnie rok był dobrym okresem dla miasta i - szczególnie - dla sołectw, na terenie których wybudowano lub wyremontowano 6 świetlic wiejskich. - Prawie 27 mln inwestycji, które widać gołym okiem. Do tego doszedł remont estakady kolejowej i wiaduktów sfinansowany z budżetu PKP za kwotę ok. 12 mln zł. Były także inwestycje społeczne jak chociażby środowiskowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza "a-cademia", czy place zabaw dla dzieci. A to wszystko dla państwa, by lepiej się żyło - zaznaczył burmistrz. Włodarz miasta podziękował za bardzo dobrą współpracę z instytucjami różnych szczebli i złożył wszystkim życzenia noworoczne. Goście mogli obejrzeć film podsumowujący najważniejsze dokonania strzegomskiego samorządu w 2019 r.

Niezwykle ciepłe słowa do uczestników spotkania i wszystkich mieszkańców skierowali: bp świdnicki - ks. Ignacy Dec, prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej i przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Marczak.

Ważnym akcentem było wręczenie tytułu "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" Ryszardowi Żmijewskiemu, zdobywcy "Korony Największych Maratonów Świata", radnemu Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz przedsiębiorcy.

Przepiękne spotkanie zakończył symboliczny toast noworoczny.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 889

Powrót