Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
17.01.2020

Mistrzostwa Europy Kuców w jeździectwie znów odbędą się w Polsce

Zdjęcie Artykułu

Strzegom wyrasta na prawdziwą mekkę sportów konnych. Międzynarodowa Federacja Jeździecka kolejny raz powierzyła Klubowi LKS Stragona organizację Mistrzostw Europy Kuców i to od razu na trzy lata.

Fot. Mariusz Chmieliński

- Organizacyjny sukces ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kuców sprawił, że staliśmy się naturalnym kandydatem do przeprowadzenia kolejnych edycji imprezy - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

To będą już piąte mistrzostwa Europy organizowane przez Klub Sportowy LKS Stragona. Pierwsze, w kategorii juniorów odbyły się w 2012 roku. A od 2015 roku sukcesywnie co dwa lata odbywały się kolejno mistrzostwa Europy młodych jeźdźców, seniorów i kuców.

- Organizowanie tak prestiżowych wydarzeń sportowych to spore wyzwanie - podkreśla Marcin Konarski. - Jednak lata doświadczenia, przeszkolony zespół ludzi oraz odpowiednie zaplecze infrastrukturalne sprawiają, że jesteśmy w pełni przygotowania do tego zadania. Dysponujemy pięknym i świetnie przygotowanym hipodromem, na którym jeźdźcy i konie mają zapewnione optymalne warunki do treningów i startów - dodaje.

Zawody odbędą się w terminie od 15 do 19 lipca br. w Strzegomiu. Na arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, czyli konie o wzroście do 149 cm. Dla kibiców to będzie wyjątkowe wydarzenie. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1083

Powrót