Aktualności

ODSŁUCHAJ
21.01.2020

Kolędowanie misyjne uczniów z Kostrzy

Zdjęcie Artykułu

Każdego roku dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci podejmują trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii.

Do akcji, której tradycja sięga 2000 r. włączyli się już po raz 19. również uczniowie z naszej szkoły. Trzy grupy kolędników misyjnych odwiedziły mieszkańców Kostrzy (25 grudnia 2019 r.) i Żelazowa (6 stycznia 2020 r.). Uzbierano łącznie 2.340,00 zł, za co serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

18 stycznia 2020 r. natomiast nasi kolędnicy misyjni uczestniczyli w diecezjalnym spotkaniu zorganizowanym przez Referat misyjny diecezji świdnickiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. W wyjeździe towarzyszył im radny miejski, Paweł Gołąb.

Mszy św., która rozpoczęła spotkanie, przewodniczył bp świdnicki ks. Ignacy Dec. Gościem szczególnym natomiast była s. Zofia Łapińska, salezjanka, która na misjach w Zambii spędziła 30 lat. Kolędnicy po nabożeństwie wysłuchali siostry misjonarki i zaprezentowali swoje grupy kolędnicze. Był też słodki poczęstunek i herbata.

PSP Kostrza

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 174

Powrót