Aktualności

ODSŁUCHAJ
23.01.2020

Magiczna ściana w PSP nr 3

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie PSP nr 3 w Strzegomiu mogą cieszyć się możliwością korzystania z supernowoczesnego sprzętu do zajęć edukacyjnych – Magicznej Ściany 2.0.

To jedyna w swoim rodzaju wielofunkcyjna tablica multimedialna, która umożliwia sterowanie grami i rysowanie, podłączenie mikrofonów do karaoke, jest systemem interaktywnej rozrywki grupowej dla 10-15 osób! Łączy aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością. W świetlicy szkolnej stanowi to nieocenioną wartość.

Zastosowań Magicznej Ściany jest mnóstwo, gdyż zawiera ona programowanie do nauki programowania "PixBlocks.com", zestaw 12 gier zręcznościowych, 7 gier edukacyjnych, 3 gry 3D, 2 gry dla małych artystów, 4 gry sportowe, 2 gry tematyczne oraz 20 quizów edukacyjnych. Magiczną Ścianę 2.0 oraz pozostałe pomoce do zajęć edukacyjnych, m.in. laptop Acer Extensa 15, mikroskop z zestawem do badań, urządzenie wielofunkcyjne kolorowe Epson L382, zestaw do karaoke i bezprzewodową klawiaturę Logitech Touch pozyskano dla szkoły dzięki opracowaniu projektu pod nazwą „Rozwińmy skrzydła!” i uzyskaniu grantu na kwotę 20 000 zł w konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Projekt obejmował łącznie 64 godziny zajęć profilaktyki logopedycznej, zajęć ekologicznych i integrujących społeczność szkolną, które głównie w ramach wolontariatu przeprowadziły w okresie od czerwca do listopada 2019 r. wychowawczynie w  świetlicy szkolnej: Marzena Król, Edyta Oleksiak i Elżbieta Smolarek – autorki zwycięskiego projektu „Rozwińmy skrzydła!”.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 253

Powrót