Aktualności

ODSŁUCHAJ
28.01.2020

Innowacje na co dzień w szkole w Stanowicach

Zdjęcie Artykułu

Technologia informacyjno-komunikacyjna na stałe zagościła już w życiu każdego człowieka. Wszyscy napotykamy na nią właściwie na każdym kroku. W związku z tym ważne jest to, by uczyć i uświadamiać młodych ludzi, aby właściwie i efektywnie z niej korzystali.

Takie właśnie zastosowanie technologii ćwiczą uczniowie kl. 6 i 8 na lekcjach języka polskiego. Aplikacja classflow, której używają, umożliwia im pracę w chmurze - korzystania z zadań, ćwiczeń, testów quizów utworzonych przez nauczyciela przedmiotu, rozwiązywania zadań, które uczniowie układają dla siebie wzajemnie lub korzystają z przygotowanych uprzednio aktywności. Uczniowie tworzą i rozwiązują zadania z zakresu dopasowywania, szeregowania, wyświetlania kart i z wielu innych. Młodzież pracuje w chmurze classflow wykorzystując tablety, smartfony czy sprzęt w sali komputerowej. Łączą pożyteczne z przyjemnym oraz z tym, co lubią.

By jednak nie zatracić u młodych ludzi także ciekawości świata, nie tylko w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej, dla równowagi na lekcjach również uczniowie poznają i pracują z innowacyjnymi metodami, które nie są związane z nowinkami technologicznymi.

W zakresie pracy z lekturą prezentowali jej treść w formie LEKTURY W PUDEŁKU czy LAPBOOKA. Czytając książkę, gromadzili w kartonie przedmioty, które kojarzyły się im z treścią książki wyszukując w ten sposób i kojarząc motyw literacki-temat, tak bardzo istotny podczas pisania pracy w czasie każdego egzaminu humanistycznego. Podsumowywali także treść lektury w formie papierowych lapbooków.

Uczniowie bardzo chętnie korzystają z technologii na wybranych lekcjach podsumowując poznany materiał, systematyzując go i powtarzając przed testami czy egzaminem. Są także ciekawi nowych metod pracy i chętnie podejmują nowe działania.

Autor: Joanna Dolińska
Liczba wyświetleń: 171

Powrót