Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
30.01.2020

"A-cademia" ma już rok!

Zdjęcie Artykułu

Pierwszy rok działalności świetlicy środowiskowej "A-cademia" już praktycznie za nami. Uczestnikami "A-cademii" było 30 dzieci w wieku od 6 do 12 lat, zamieszkałych na terenie gminy Strzegom. Świetlica otwarta była w dni robocze - od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 - 18:00.

Świetlica środowiskowa "A-cademia" zaczęła funkcjonować w Strzegomiu 11 lutego 2019 r., dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu w kwocie 79.418,00 zł oraz zaangażowaniu burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, Sabiny Wiktorowicz - byłej radnej oraz sekretarz gminy - Iwony Zabawy. Ogromnym wsparciem otoczyły instytucję także Ewa Zapolna i Diana Szwed z zespołem "Zumba Love", organizując akcję charytatywną "Maraton Zumba Love", z której dochód w wysokości 45.650,00 zł w całości został przeznaczony na doposażenie świetlicy.

- Każdy dzień rozpoczynał się od nauki własnej dzieci oraz pomocy w odrabianiu lekcji. Następnie dzieci razem z wychowawczyniami przygotowywały i spożywały posiłek. Po jedzeniu nadchodził czas na zajęcia właściwe, czyli plastyczne, kreatywne, profilaktyczne, umuzykalniające itp. Raz w tygodniu prowadzone były lekcje języka angielskiego z podziałem na grupy wiekowe (po 30 minut dla dzieci młodszych i starszych). Ale świetlica to nie tylko miejsce, w którym podopieczni mieli swoje obowiązki. Był też czas na zabawę. Dzięki doskonale wyposażonej świetlicy dzieci grały w ping-ponga, piłkarzyki, gry planszowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się komputery zakupione z akcji "Zumba Love" oraz duży tablet na ścianie, pozyskany w ramach konkursu "Pepcolandia" - informuje Ewa Ibek, kierownik świetlicy środowiskowej.

Aby podnieść atrakcyjność świetlicy, organizowano liczne wyjścia i wycieczki
(do kina Cinema 3D w Świdnicy, warsztaty bożonarodzeniowe w Zagrodzie Kraszowickiej, wyjścia na basen Delfinek i lodowisko w Strzegomiu, zajęcia kreatywne przygotowane m.in. przez Leśną Krainę oraz Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor). Ciekawym wydarzeniem była wizyta aktorów z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Specjalnie dla podopiecznych w świetlicy rozłożono scenę, by móc odegrać spektakl teatralny. Podczas tych zajęć dzieci poznały także różne rodzaje lalek teatralnych.

- Kreatywność dzieci zrobiła na nas duże wrażenie, ponieważ wspólnie z wychowawczyniami napisały one scenariusz przedstawienia, który opowiadał historię powstania świetlicy |
"A-cademia". Przestawienie zostało wystawione i nagrodzone licznymi brawami zaproszonych gości, którzy od samego początku istnienia świetlicy nam pomagają i wspierają - podkreśla Ewa Ibek.

W działalności "A-cademii" wychowawczynie dużą rolę przywiązywały do kultywowania tradycji. Razem z dziećmi przygotowały śniadanie wielkanocne oraz wieczerzę wigilijną. Ogromną radość sprawiła podopiecznym wizyta Św. Mikołaja oraz paczki z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Każdego miesiąca organizowano przyjęcie urodzinowe z tortem i upominkiem dla solenizantów.

- Rozpoczynamy kolejny rok działalności świetlicy środowiskowej "A-cademia" w Strzegomiu. Cieszymy się, że dzieci wciąż są z nami, bo to miejsce jest właśnie dla nich. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i instytucjom za wszelką pomoc oraz wychowawczyniom, które każdego dnia opiekują się dziećmi w świetlicy. DZIĘKUJEMY ZA WASZE WIELKIE SERCE - podsumowuje kierownik "A-cademii".

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1365

Powrót