Aktualności

ODSŁUCHAJ
04.02.2020

Uczniowie z PSP nr 3 na lekcji języka angielskiego w Zespole Szkół

Zdjęcie Artykułu

W ramach wieloletniej współpracy środowiskowej, uczniowie drugiej klasy PSP nr 3 razem z wychowawczynią Elżbietą Bachórz, wzięli udział we wspólnej lekcji „The weather” z młodzieżą klasy I IHg z Zespołu Szkół.

Celem lekcji dla uczniów obu szkół było stymulowanie umiejętności rozwiązywania różnego typu zadań z młodszymi kolegami i koleżankami, poprawianie błędów w wymowie i na piśmie oraz nauka języka angielskiego przez wspólną zabawę.

W czasie lekcji, prowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego Renatę Mikołajewicz- Gołąb uczniowie poznawali i utrwalali podstawowe przymiotniki opisujące pogodę oraz nazwy dni tygodnia. Pytali o pogodę i odpowiadali na pytania, stosując odpowiednie przymiotniki, które były umieszczone na tablicach.

Następnie wspólnie młodsi i starsi, rozpoznawali, wskazywali i nazywali wybrane typy pogody na kartach pracy „Count and match and then write”, „ Missing words”.

Dużą radość sprawiły zajęcia w parach „ Speaking game” , w której dzieci rzucały dużą kostką i dopasowywały liczbę do różnych określeń pogody.

Po zakończonych zajęciach uczniowie z klasy II c otrzymali słodycze i plakaty.

 

Autor: Renata Mikołajewicz-Gołąb
Liczba wyświetleń: 186

Powrót