Aktualności

ODSŁUCHAJ
02.03.2020

Raj dla młodzieży

Zdjęcie Artykułu

1 marca br. oficjalnie oddano do użytku odnowiony przez spółkę OSiR w Strzegomiu tor rowerowy przy ul. Parkowej. To świetna informacja dla osób uprawiających „dirtjumping”, czyli wykonywanie skoków i ewolucji w powietrzu na rowerach MTB/BMX.

Strzegomski dirt-park ma powierzchnię ponad 800m2 i został wykonany z gotowych elementów konstrukcyjnych wraz z podłożem ze specjalnej formy. Wymiary i kształt elementów zaprojektowano zgodnie z zasadami obowiązującymi przy uprawianiu skatingu. Zostało zrobione nowe ogrodzenie obiektu, a także wykonano rewitalizację terenu wokół toru. Wykonawcą była firma BT PROJECT Sp. z o.o. z Poznania. Koszt wykonania dirt-parku wyniósł ok. 291 tys. zł.

- W naszym mieście dbamy, by młode pokolenie mogło rozwijać swoje pasje. W ubiegłym roku wybudowaliśmy jeden z najbardziej efektownych parków kalistenicznych w regionie, teraz oddajemy do użytku dirt-park, już niedługo przekażemy naszym dzieciom do użytkowania piękny plac zabaw na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji – zaznaczył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Obiekt, administrowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., został zaopatrzony w monitoring, co pozwoli właścicielowi dozorować jego wykorzystanie i kontrolować bezpieczeństwo uczestników.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 258

Powrót