Aktualności

ODSŁUCHAJ
05.03.2020

„Zdrowo – Walentynkowo” w Zespole Szkół w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

26 lutego tradycyjnie, jak co roku o tej porze w Zespole Szkół w Strzegomiu realizowany był projekt profilaktyczno - edukacyjny „ Zdrowo – Walentynkowo”.

W ramach podjętych działań, w tym dniu odbyła się akcja oddawania krwi przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha oraz rejestracja potencjalnych dawców w ramach Kampanii Fundacji DKMS - DOLNOSLĄSKA # KOMÓRKOMANIA. Krew oddały 24 osoby, a 22 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w bazie DKMS. W tym dniu również odbyło się szereg prelekcji i warsztatów profilaktyczno – edukacyjnych przeprowadzonych przez instytucje i firmy.

Podczas wykładów i prelekcji uczniowie szkoły zdobywali wiedzę i nowe umiejętności dotyczące zdrowego trybu życia i zachowań ryzykownych. Każda z klas Zespołu Szkól w Strzegomiu wzięła udział w trzech spotkaniach. Zainteresowanie młodzieży poruszaną tematyką prozdrowotną utwierdziło organizatorów projektu o potrzebie kontynuacji tych działań.

W Zespole Szkół w Strzegomiu, w tym dniu, było nie tylko WALENTYNKWO, ale na pewno ZDROWO, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu!

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 371

Powrót