Aktualności

ODSŁUCHAJ
09.03.2020

Licealiści i „Frankenstein” w języku angielskim

Zdjęcie Artykułu

Na początku marca uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, wraz z nauczycielkami języka angielskiego - Joanną Marciniszyn, Małgorzatą Chęcińską oraz Agnieszką Soboń-Nowakowską, udali się do Centrum Kultury Wrocław-Zachód, aby obejrzeć spektakl w języku angielskim oparty na motywach powieści Mary Shelley - „Frankenstein”.

Teatralna adaptacja powieści angielskiej pisarki opowiadała historię życia Wiktora Frankensteina i historię słynnego z popkultury potwora. Aktorzy pochodzący z Czech i Niemiec zaskoczyli uczniów i ich opiekunki swoją nienaganną dykcją i wymową w języku angielskim, a także nietuzinkowym i pełnym humoru podejściem do klasyka literatury brytyjskiej. Uczniowie tę wycieczkę mogą zaliczyć do udanych – oprócz możliwości doskonalenia umiejętności językowych, mieli również okazję odetchnąć na chwilę, poznać słynną powieść z zupełnie innej strony, a także rozkoszować się wspaniałym widowiskiem przepełnionym muzyką i grą aktorską.

Wyjazd mógł odbyć się w ramach projektu „Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu” organizowanego przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 88

Powrót