Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.03.2020

Mistrzowska gala

Zdjęcie Artykułu

Do niebywałego wydarzenia sportowego doszło 6 marca br. w Strzegomskim Centrum Kultury. W tym dniu władze naszego miasta uhonorowały i nagrodziły strzegomskich mistrzów świata z 2019 r.: Małgorzatę Ostrowską (siłowanie na rękę), Patryka Walczuka (kulturystyka) i Kacpra Rutkę (taniec towarzyski).

"Gala Strzegomskich Mistrzów Świata" to bezprecedensowe wydarzenie, które nie miało swojego odpowiednika w przeszłości. Pomysłodawczynią gali była wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Strzegomiu - Monika Kozłowska. Zorganizowali ją burmistrz Strzegomia i Strzegomskie Centrum Kultury.

- Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć Małgosi, Patryka i Kacpra. To wielka sprawa dla naszego małego miasta i znakomita promocja Ziemi Strzegomskiej. Dziękujemy za chwile wzruszenia i za to, że inspirujecie młode pokolenie. Swoim przykładem pokazujecie, że dzięki talentowi i ciężkiej, mozolnej pracy można osiągnąć aż tak znaczące sukcesy - podkreślał burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W nagrodę włodarz gminy nadał tytuły "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" Małgorzacie Ostrowskiej i Patrykowi Walczukowi, zaś Kacper Rutka otrzymał tytuł "Młody Aktywny Strzegomianin". Mistrzowie świata otrzymali ponadto nagrody finansowe.

Uczestnicy gali mieli okazję wysłuchać ciekawych rozmów z naszymi bohaterami i obejrzeć filmiki przybliżające ich życiorysy. Atrakcją były pokazy siłowania się na rękę, tańca i kulturystyki plażowej, w których wzięła udział publiczność. Piątkową imprezę zakończył występ muzyczny Justyny Sitarek, zdobywczyni II miejsca w tegorocznej edycji konkursu "The Voice of Strzegom".

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 458

Powrót