Aktualności

ODSŁUCHAJ
11.03.2020

Apel burmistrza Strzegomia do mieszkańców w sprawie KORONOWIRUSA

Zdjęcie Artykułu

 

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach jeden temat zdominował nasze życie, rozmowy, zachowania.

Jest to trudny czas, w którym bardzo dużo zależy od nas samych. Zapewniam Państwa, że mam stały kontakt z dyrektorem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, z którym konsultuję wszystkie zgłoszenia, które otrzymuję od Państwa.

Bardzo dużo zależy od nas samych. Proszę, abyście Państwo przestrzegali ogólnodostępnych informacji o zachowaniu podstawowych zasad higieny, ograniczeniu kontaktów, spotkań, które nie są konieczne oraz o szczególne zwrócenie uwagi na osoby przyjeżdżające do Was z miejsc, gdzie zachorowania na koronawirusa występują już na dużą skalę.

W związku z zawieszeniem zajęć na naszych uczelniach, wróci do domu wielu członków naszych rodzin z różnych miast. Proszę młodzież o ograniczenie spotkań przez okres minimum dwóch tygodni i obserwację swojego stanu zdrowia.

W przypadku podejrzenia o możliwości zarażenia się koronawirusem, proszę o kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy pod nr tel. 74 8520535 lub 691730274.

Bardzo proszę o to, aby również w przypadku jakichkolwiek podejrzeń o zachorowaniu na koronawirusa nie udawać się do przychodni zdrowia.

Nie witajmy się uściskiem dłoni, lecz kiwnięciem głowy. Nie wstydźmy się, jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie zakażenia koronawirusem lub podejrzenie, że osoba przebywająca w naszym otoczeniu może być zakażona.

Od czwartku 12 marca zamykam dostępność usług w obiektach sportowych OSiR: krytej pływalni „Delfinek” i hali sportowej, kulturalnych: Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom, Strzegomskiego Centrum Kultury, w tym kina, CAS „Karmel” i świetlic wiejskich oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Dziennym Domu Pobytu „Senior – Wigor” w Strzegomiu.

Proszę szczególnie szanownych seniorów o ograniczenie kontaktów towarzyskich.

 

Zbigniew Suchyta
Burmistrz Strzegomia

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1730

Powrót