Aktualności

ODSŁUCHAJ
19.03.2020

ENERIS Surowce S. A. informuje! (AKTUALIZACJA)

Zdjęcie Artykułu

13 marca 2020 r. spółka ENERIS Surowce poinformowała gminę Strzegom o potencjalnych efektach pandemii, wywołanej przez koronawirus COVID-19, na zbiórkę odpadów komunalnych. Choć na chwilę obecną zbiórka odbywa się na dotychczasowych zasadach, jednak należy przygotować się na różne scenariusze.

Według wyjaśnień powołanego Sztabu Kryzysowego w Grupie ENERIS, do której należy spółka ENERIS Surowce wynika, że zachorowanie choćby jednego z pracowników, może wiązać się z obowiązkową i nieuniknioną 14-dniową kwarantanną całej załogi oraz dezynfekcją zakładu. O ile podjęcie pracy możliwe jest po przeprowadzeniu dezynfekcji (po około 2-3 dniach), o tyle pozyskanie pracowników w obecnych warunkach jest niemożliwe.

Spółka ENERIS Surowce, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i swoich pracowników, zaproponowała zatem szereg działań, które w przypadku zakażenia wirusem zapewnią utrzymanie ciągłość zbiórki odpadów tj. priorytetowe zbieranie odpadów zmieszanych i bio, a dopiero w drugiej kolejności segregowanych, co za tym idzie niezbędne zmiany w harmonogramach.

O ewentualnych zmianach będziemy państwa informować.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 565

Powrót