Aktualności

ODSŁUCHAJ
15.04.2020

Uwaga! Będą gaszone latarnie

Zdjęcie Artykułu

W najbliższych dniach w gminie Strzegom nastąpi wyłączenie oświetlenia ulicznego w godzinach 0.00-04.00. Decyzja władz naszego miasta jest podyktowana oszczędnościami w gminnym budżecie oraz związana z pandemią koronawirusa.

Podobnie postąpiły również inne samorządy - m. in. Kraków i Olecko, które po świętach skróciły pracę latarni ulicznych.

 

Jak informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, jest to jeden ze sposobów na szukanie oszczędności, bo gmina zaczyna już odczuwać negatywne skutki związane z pandemią koronawirusa.

- Otrzymaliśmy mniejszą subwencję oświatową, jest dużo mniejszy podatek PIT, zmniejszone zostały wpływy z tytułu podatków i opłat – zaznacza burmistrz i dodaje:
 - Ze względu na znaczny spadek przemieszczania się mieszkańców w godzinach późnonocnych podjęliśmy decyzję o skróceniu pracy latarni w gminie Strzegom. Częściowe wyłączenie ich pracy spowoduje oszczędności naszych wydatków. Nadmieniam, że cały czas zastanawiamy się, gdzie jeszcze szukać oszczędności. Jak już wcześniej kilka razy wspominałem, jednocześnie nie chcemy wstrzymywać naszych inwestycji, bo dzięki temu ludzie mają pracę, a gmina dalej się rozwija - kończy Zbigniew Suchyta.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 575

Powrót