Aktualności sportowe

ODSŁUCHAJ
26.06.2018

Siatkarski Dolny Śląsk 2018 w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

22 maja br. we Wrocławiu zostało zawarte porozumienie między PSP nr 4 ze Strzegomia a Klubem Sportowym Gwardia we Wrocławiu o współpracy partnerskiej przy realizacji zadania pod nazwą: Siatkarski Dolny Śląsk 2018.

Dofinansowanie programu pochodzi ze środków Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, w ramach realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w roku 2018 pt. Program upowszechniania piłki siatkowej chłopców.
 
Czwórka jako jedna z pięciu szkół z Dolnego Śląska bierze udział w programie. Oprócz nas zagrają szkoły z Ciepłowód, Strzelina, Kamieńca Wrocławskiego i Siechnic. Koordynatorem szkolnym programu jest nauczyciel wychowania fizycznego Robert Kotowicz. Program będzie realizowany w szkołach od maja do czerwca i od września do grudnia br. Część sportowa obejmuje zajęcia treningowe z piłki siatkowej dla chłopców dwa razy w tygodniu oraz udział szkolnych drużyn w czterech turniejach siatkarskich u wszystkich w/w uczestników zadania.
 
Strony porozumienia zobowiązują się do współpracy przy realizacji, a w szczególności do:
 • popularyzacji dyscypliny piłki siatkowej wśród chłopców na terenie Dolnego Śląska,

 • zachęcenia dzieci i młodzieży do podejmowania aktywności fizycznej,

 • dynamizacji rozwoju poziomu sportowego młodzieży trenującej na terenie Dolnego Śląska,

 • organizacji współzawodnictwa dla młodzieży grającej w piłkę siatkową,

 • edukacji zawodowa trenerów - nauczycieli wychowania fizycznego pracujących na terenie województwa oraz doskonalenia ich kompetencji zawodowych,

 • wdrażania do pomocy w organizacji zawodów oraz zajęć (nauczanie podstaw sędziowania),

 • nauczania odpowiednich wartości oraz norm etycznych w rywalizacji sportowej,

 • integracji społeczności siatkarskiej na terenie Dolnego Śląska.

Gospodarzem pierwszego turnieju z cyklu SDŚ w dniu 16 czerwca br. była PSP nr 4. Mecze odbywały się w hali sportowej OSiR w Strzegomiu. Blisko 60 młodych siatkarzy rywalizowało puchary i dyplomy ufundowane przez PSP nr 4 w Strzegomiu. Otwarcia zawodów dokonali zaproszeni goście: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i dyrektor PSP nr 4 – Janina Klonowska.
 
Szczegóły zadania przedstawił koordynator programu SDŚ - trener KS Gwardia Wrocław Piotr Lebioda z Wrocławia. Turniej SDŚ w hali strzegomskiego OSiR był okazją do zaprezentowania utalentowanych siatkarzy kadry dolnośląskiej kadetów i młodzików, przebywających w naszym mieście na zgrupowaniu. Mogliśmy poznać najzdolniejszych młodych siatkarzy z regionu, którzy wybrali właśnie Strzegom na przygotowania do rozgrywek ogólnopolskich. Podziękowania dla Grzegorza Luszawskiego, członka zarządu Spółki OSiR i pracownikom za przygotowanie obiektu.
 
Klasyfikacja zawodów w Strzegomiu:
 • I miejsce – Kamieniec Wrocławski

 • II miejsce – Strzegom

 • III miejsce – Siechnice

 • IV miejsce- Ciepłowody

Od września wszyscy uczestnicy programu Siatkarski Dolny Śląsk będą kontynuować treningi piłki siatkowej i przygotowania do kolejnych turniejów. Sympatycy siatkówki mogą śledzić nasze sukcesy w sieci. Jesteśmy na Facebooku pod hasłem „Siatkarski Dolny Śląsk”. Siata gra! Kibicuj z nami!
 
Organizatorzy
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1752

Powrót