Aktualności sportowe

ODSŁUCHAJ
18.07.2018

Święto judo w Strzegomiu

Zdjęcie Artykułu

9 czerwca br. odbył się jubileuszowy XX Międzynarodowy Memoriał Judo im. Edwarda Brzegowego. W tym dniu patron memoriału został również patronem strzegomskiej hali OSiR.

Wniosek w tej sprawie, z inicjatywy działaczy sekcji judo, złożył zastępca burmistrza Strzegomia i prezes AKS-u Strzegom – Wiesław Witkowski. Wdowa po Edwardzie Brzegowym - Danuta Brzegowy uroczyście odsłoniła tablicę, która upamiętniła to ważne wydarzenie. Jest to ogromny zaszczyt dla sekcji judo, wielu wychowanków pana Edwarda i obecnych judoków.
 
Podczas otwarcia zawodów uhonorowano złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami osoby działające na rzecz judo. Nagrody wręczał prezes Dolnośląskiego Związku Judo Zbigniew Zamęcki. Trener Józef Smoter został odznaczony orderem Polskiego Związku Judo. Jak co roku, Danuta Brzegowy, która jest honorowym gościem zawodów, otworzyła najważniejszy i największy turniej judo w naszym mieście poświęcony jej zmarłemu mężowi, założycielowi sekcji judo AKS Strzegom, trenerowi i wychowawcy wielu judoków.
 
Turniej zgromadził blisko 250 zawodników z 26 klubów z kraju i z zagranicy. Zagranicznych gości reprezentowały 2 kluby z Niemiec, 2 kluby z Czech oraz 1 z Austrii. Rozgrzewkę poprowadził dwukrotny mistrz świata, mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski – Rafał Kubacki. Poziom zawodów był bardzo dobry, co przełożyło się na dobrą organizację całego turnieju. W kuluarach wyrażano wiele pochlebnych opinii nt. logistyki całego przedsięwzięcia.
Turniejowe pojedynki na tatami były pełne emocji i poświęcenia. W barwach naszego klubu wystartowało 26 zawodników w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Strzegomscy judocy, mimo ogromnej presji i tremy, ambitnie stawiali czoła rywalom, pokazując świetne przygotowanie do turnieju.
 
Judocy AKS-u zajęli następujące miejsca:
  • złoto: Amelia Pietkiewicz, Zuzanna Oleksiuk i Jakub Zalas

  • srebro: Julia Górowska, Nina Romanowska i Maja Oleksyk

  • brąz: Bartosz Górski, Michał Przepłata, Kacper Gębala, Dariusz Kuś, Maja Płonka i Michał Hałajec miejsca tuż za podium zajęli: Krzysztof Matys, Wojciech Rasławski, Miłosz Gawenda, Mateusz Pakla, Julia Jaworska, Michał Przytocki, Olivier Kubanek, Aleksandra Szlachta, Kacper Przepłata, Tymon Pasławski, Karol Górski, Michał Molis, Wiktoria Waszczak
    i Urszula Strzelecki.

Amelia Pietkiewicz oraz Bartosz Górski zostali najlepszymi zawodnikami AKS-u Strzegom i odebrali stosowne nagrody.
 
Podczas wieczornej części memoriału uhonorowano przyjaciół sekcji judo AKS-u Strzegom. Podziękowano także wszystkim rodzicom, którzy mocno zaangażowali się w organizację imprezy, kibicom i pracownikom OSiR-u.
 
Sam turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu oraz OSiR Strzegom.
 
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji memoriału. Podczas wieczornej uroczystości były podziękowania, wspólne zdjęcia oraz miła zabawa.
 
Dominika Poterała
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1806

Powrót