Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu

ODSŁUCHAJ

Przedszkole prawie gotowe

Budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym zbliża się dużymi krokami do końca. Jakie prace są aktualnie wykonywane? Co zostało jeszcze do zrobienia?

O postępach na budowie informuje Marzena Przybyłowska-Kołodziejczyk z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Aktualnie trwa tzw. biały montaż w sanitariatach i pomieszczeniach socjalnych, montaż poręczy i siatek zabezpieczających na antresoli, przygotowywana jest instalacja wentylacji i klimatyzacji do rozruchu i badań skuteczności, trwa rozruch kotłowni i centralnego ogrzewania. Trwają jeszcze prace wykończeniowe przy elewacji, przy niwelacji terenu i jego zagospodarowaniu. Wykonywane są ścieżki, parking, murki oporowe, wykonano już amfiteatr.

Przypomnijmy, budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących oszczędne zużycie tj. znacznie podwyższone parametry techniczne zastosowanych materiałów pod katem energooszczędności, tak by uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej dla budynku pasywnego. Źródłem ciepła jest pompa ciepła z 10 odwiertami, a energii elektrycznej - instalacja fotowoltaiki. Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdą m. in.: 4 sale przedszkolne i 4 sale na potrzeby żłobka, sala wielofunkcyjna, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, dwa parkingi, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli".

Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Przypomnijmy, że wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł!

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1647

Powrót