Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Świat Kamienia

ODSŁUCHAJ

Zapowiedź Święta Granitu Strzegomskiego '22

Przed nami pierwsza z dużych imprez masowych, które znakomicie promują Ziemię Strzegomską w naszym kraju. W dniach 17-19 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja "Święta Granitu Strzegomskiego". Już dzisiaj - w imieniu organizatorów - serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości. Będzie się działo!

W trakcie 3-dniowej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Fani sportu - ci mali i trochę starsi - pobiegną w biegach zorganizowanych przez "Strzegomską Dwunastkę". Młodzież ze Strzegomia i czeskich Horic już po raz trzeci weźmie udział w warsztatach kamieniarskich w ramach projektu "Świat kamienia". Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o kolejnej edycji "Regionalnej Giełdy Minerałów", "Turnieju Szachowym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej", "Turnieju Rycerskim" i "Truskawkowej niedzieli", podczas której w formie stoisk kulinarnych zaprezentują się nasze sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich. Tym razem przed strzegomską publicznością wystąpią m.in.: Wilki, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Smolasty, Czadoman i Pogwizdani oraz oczywiście rodzime zespoły i dzieci ze strzegomskich szkół i przedszkoli. W pierwszym dniu święta - z okazji jubileuszu 780-lecia Strzegomia - w SCK odbędzie się widowisko "Tradycja i kamień" z udziałem zespołu "Kostrzanie". Zaprezentowane zostaną również miniaturowe, trójwymiarowe, zabytki Strzegomia i Horic.

"Święto Granitu Strzegomskiego" kolejny już raz organizowane jest w ramach unijnego projektu "Świat kamienia", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Interreg V-A Republika Czeska - Polska. Impreza w tym roku będzie również pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który m.in. w sobotę zaprezentuje stoiska produktów lokalnych pn. "Made in Dolny Śląsk".

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że ogólnopolskie telewizje TVN24 i TVN24BIS będą przeprowadzać prognozę pogody ze strzegomskiego rynku. O szczegółowych wejściach na antenę poinformujemy w mediach społecznościowych gminy Strzegom.

 

 

Plakaty zapraszające na "Święto Granitu Strzegomskiego"

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1236

Powrót