Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom

ODSŁUCHAJ

Docieplą szkoły i przedszkola

Już niebawem docieplonych zostanie sześć placówek oświatowych w gminie Strzegom. Wniosek o dofinansowanie "Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom" znalazł się na ósmym miejscu (wśród 28 złożonych).

7 grudnia br. Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej ogłosiła wyniki naboru. Prace rozpoczną się w przyszłym roku i zakończą 31.05.2018 r. Koszt inwestycji to 5,09 mln zł, z czego dotacja to ok. 3,36 mln zł.


Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w następujących placówkach edukacyjnych na terenie gminy Strzegom: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczne Przedszkole nr 2, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, budynek szkolno-przedszkolny w Jaroszowie i Publiczne Przedszkole w Stanowicach.

W ramach projektu ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropodachy, wymienione zostaną okna i drzwi, powstaną nowe instalacje grzewcze albo modernizacji i regulacji ulegną istniejące. W Jaroszowie zostanie zamontowany ekologiczny kocioł CO spalający biomasę, a w Stanowicach - pompa ciepła.

Realizacja projektu rozwiąże kompleksowo problem niskiej efektywności energetycznej budynków oświatowych w gminie. - Widzimy korzyści, jakie przyniosła termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie oraz sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. W budynkach jest ciepło, a pogoda nie zaburza organizacji zajęć, tak jak bywało to dawniej, kiedy z powodu chłodu trzeba było odwoływać zajęcia wf-u i dogrzewać sale lekcyjne elektrycznymi grzejnikami - mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Na realizacji projektów skorzystają wszyscy. Uczniowie będą mieli zapewnione odpowiednie warunki nauki, gmina zaoszczędzi cześć środków przeznaczonych na ogrzewanie szkół i przedszkoli, a dodatkowo znacznie poprawi się estetyka obiektów poddanych termomodernizacji - dzięki nowym elewacjom. Poprawi się jakość powietrza, dzięki mniejszemu zużyciu paliw kopalnych do ogrzewania szkół.Projekt ma strategiczne znaczenie dla gminy Strzegom, ponieważ jest elementem "Planu Gospodarki Emisyjnej dla Gminy Strzegom", a ponadto stanowi realizację projektów rewitalizacyjnych wskazanych w "Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025":
B08 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Strzegom - budynek Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu
B19 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Strzegom - budynek szkolno-przedszkolny w Jaroszowie

Planowane zakończenie robót: 31.05.2018 r.Wartość projektu: ok. 5,09 mln złWartość dotacji: ok. 3,36 mln zł

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1259

Powrót