Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Utworzenie nowego przedszkola z oddziałem integracyjnym

ODSŁUCHAJ

1.3 mln zł z UE dla strzegomskich maluchów!

Gmina Strzegom zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Województwo Dolnośląskie i otrzymała dotację w wysokości ponad 1,3 mln zł na wyposażenie i roczne funkcjonowanie nowo budowanego przedszkola integracyjnego przy ulicy Kościuszki.

 

Przedszkole rozpocznie swoją działalność z dniem 1 września 2019 roku. - Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego sfinansujemy wyposażenie pomieszczeń i nie będą to tylko meble, czy zabawki. Zakupimy również pierwszą w gminie "podłogę interaktywną", wspomagającą m.in. zajęcia ruchowe przedszkolaków, spostrzegawczość i koordynacje wzrokowo-ruchową. Dotacja umożliwi również pokrycie znacznej części kosztów działalności przedszkola w pierwszym roku jego funkcjonowania. Zorganizowane zostaną ponadto zajęcia specjalistyczne-korekcyjno- kompensacyjne, terapeutyczne, logopedyczne oraz zajęcia dodatkowe - "Kreatywny przedszkolak", "Mały wielki artysta", "Mały olimpijczyk", "Robotyka i proste programowanie" - informuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Postępowanie rekrutacyjne do nowego przedszkola prowadzone będzie w terminach wskazanych na początku 2019 roku przez burmistrza.


Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1541

Powrót