Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
22.06.2020

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Zdjęcie Artykułu

Mamy świetną wiadomość dla jaroszowian. Już niedługo rozpocznie się przebudowa przestrzeni publicznej w centrum Jaroszowa w celu nadania nowych funkcji społecznych, kulturalnych i rekreacyjnych. Wykonawcą prac będzie firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o. o. ze Strzegomia. Koszt robót wyniesie ponad 827 tys. zł! Termin wykonania - listopad br. Jest to kluczowy projekt rewitalizacyjny we wsi.

Centrum mieści się w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, przy drodze krajowej nr 5. W bliskiej odległości jest sklep spożywczy i wiata przystankowa, a także szkoła, przedszkole i ośrodek zdrowia. - Jaroszowianie traktują to miejsce jak Rynek, najważniejsze miejsce w naszym sołectwie - podkreśla radna Krystyna Lewicka. - Ogromnie się cieszymy z faktu, że już wkrótce będzie to centrum z prawdziwego zdarzenia. Bardzo długo już czekamy na tę inwestycję. Ja osobiście od wielu już lat zabiegałam o tę przebudowę. Z krajobrazu znikną w końcu kałuże i błoto, które pojawiają się tam praktycznie po każdej większej ulewie oraz wszelkie nierówności. Zmodernizowane centrum wpłynie z pewnością na wizerunek naszej wsi. Wspaniale też będzie się uzupełniać z naszym coraz piękniejszym kościołem - dodaje radna.

Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni i krawężników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie chodników z płyt granitowych, wykonanie oświetlenia ulicznego, regulację wysokościową wraz z wymianą wszystkich urządzeń wod-kan, montaż elementów małej architektury (tablica informacyjna, tablica ogłoszeń, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, donice, stojak na rowery), wykonanie oznakowania pionowego, humusowanie wraz z założeniem trawników i przeniesienie istniejącego pomnika na teren parafii (przy kościele). Ponadto zostanie przebudowana droga w pobliżu kościoła - powstaną tam nowe miejsca parkingowe.


W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom 2015-2025 w Jaroszowie było realizowanych wiele inwestycji podnoszących jakość życia mieszkańców. Wystarczy wspomnieć budowę Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów (świetlica wiejska, strażnica ochotniczej straży pożarnej oraz Klub Seniora), przebudowę budynku socjalnego na terenie jaroszowskich Hoteli, termomodernizację przedszkola, czy też otwartą strefę aktywności wraz z siłownią zewnętrzną.


 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 2385

Powrót