Aktualności

ODSŁUCHAJ
07.12.2023

Innowacyjna historia w PSP nr 4   

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie klas siódmych i ósmych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu 7 grudnia br. wzięli udział w projekcie „Innowacyjna historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji”.

Innowacyjna historia to projekt, podczas którego młodzież w angażujący sposób poznaje dzieje Powstania Warszawskiego i Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Przy pomocy gogli VR uczniowie przenieśli się w sam środek akcji, stając się jednym z bohaterów wydarzeń.  

Emocjonalne zaangażowanie uczniów spowodowało, że wiedza przekazywana w filmach została przyswojona w efektywny, trwały sposób.

„Innowacyjna historia” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, którego celem jest: prezentacja możliwości wykorzystania nowych technologii, w szczególności VR, w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, które zwiększają ich szanse na przyszłym rynku pracy, wprowadzenie nauczycieli w technologię wirtualnej rzeczywistości i zaprezentowanie jej jako efektywnego narzędzia edukacyjnego oraz wzrost zainteresowania uczniów zagadnieniami związanymi z historią Polski.

Autor: Marek Jakubina
Liczba wyświetleń: 192

Powrót