Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Aktualności

ODSŁUCHAJ
25.06.2018

Samorządowy Informator SMS

Zdjęcie Artykułu

Szanowni Państwo,

Jednym z najważniejszych zadań Samorządu jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa jego Mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu w Gminie Strzegom Systemu Samorządowy Informator SMS.
SISMS jest systemem mającym na celu zapewnienie skutecznej komunikacji z Mieszkańcami we wszystkich obszarach, począwszy od informowania np. o organizowanym bezpłatnym badaniu, zbiórce odpadów wielkogabarytowych czy letnim wypoczynku dzieci, poprzez zapraszanie na lokalne imprezy, jak Dni Strzegomia, aż do ostrzegania, co jest najważniejszym celem, jaki chcemy uzyskać. Proszę sobie wyobrazić, że na terenie Gminy Strzegom zaginęło dziecko, uruchamiamy wówczas wszystkie służby do poszukiwań, ale zawsze nieoceniona okazuje się pomoc Mieszkańców, którzy mogą dostać SMS z rysopisem poszukiwanego. Innym przykładem może być skażenie wody, o czym możemy natychmiast poinformować Mieszkańców niezależnie od miejsca, w którym przebywają, co przyczyni się do uniknięcia zatruć. Przykłady można mnożyć, jednak życzylibyśmy sobie, żeby ostrzeżeń było jak najmniej, a jak najwięcej pozytywnych informacji.

Podstawą sprawnego funkcjonowania Systemu SISMS jest rejestracja w nim Mieszkańców. Nasze numery telefonów są danymi osobowymi, więc należy je odpowiednio zabezpieczyć i pozyskać, wobec czego, aby otrzymywać informacje z Urzędu trzeba się w Systemie SISMS zarejestrować. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS’a o treści Tak.dsw06 na numer 661 000 112

Po wysłaniu SMS’a, którego koszt jest zgodny z ceną zwykłego SMS’a w planie taryfowym otrzymujemy automatycznie wiadomość z potwierdzeniem rejestracji i od tej pory bezpłatnie będziemy otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Miasta i Gminy.

Państwa pomoc jest niezwykle istotna, aby System prawidłowo zadziałał w Naszej Gminie, dlatego bardzo Państwa proszę o zarejestrowanie się w systemie, a także o przekazanie informacji o SISMS swojej Rodzinie i Znajomym oraz wszystkim Mieszkańcom, którzy odwiedzą Nasz Urząd.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.
Zbigniew Suchyta
Burmistrz Strzegomia
 
Plakat
 
Plakat
Plakat
 
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 20531

Powrót