Aktualności

ODSŁUCHAJ
03.04.2019

Akcja "Na niebiesko dla Autyzmu" w PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy

Zdjęcie Artykułu

"Dzieci są jak motyle na wietrze. Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może. Po co więc porównywać je do reszty? Każde jest inne. Każde jest wyjątkowe. Każde jest piękne".

 

2 kwietnia, w dniu obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przeprowadziliśmy akcję "Na niebiesko dla Autyzmu". Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani "na niebiesko". Barwy takie przyjęły również korytarze, na których pojawiły się hasła tematyczne.

Uczniowie klas I-III obejrzeli film animowany, a uczniowie klas IV-VIII fil "X+y". Oba dotyczyły szeroko rozumianego pojęcia autyzmu. Tematyce tej poświęcone zostały również zajęcia szkolne. W myśl słów "Wszyscy jesteśmy różni, a tacy sami" natomiast najmłodsi uczniowie otrzymali niebieskie balony, które wypuścili do nieba.

Celem przeprowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom, że niedopuszczalne jest dyskryminowanie i izolowanie nie tylko osób dotkniętych autyzmem, ale również ich rodzin, a w codziennym życiu powinno przyświecać nam hasło "Zamiast oceniać, spróbuj zrozumieć".

Autor: PSP Kostrza
Liczba wyświetleń: 36

Powrót