Aktualności

ODSŁUCHAJ
27.05.2019

Sukces literacki Zuzi

Zdjęcie Artykułu

Miło nam poinformować, że Zuzanna Głąb została laureatką XIII Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Moja Mama" adresowanego do uczniów szkół podstawowych i specjalnych. Za pracę literacką, napisaną pod kierunkiem polonistki Agaty Zobków, uczennica klasy VI PSP w Goczałkowie zdobyła II miejsce. Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wałbrzychu.

Ideą tegorocznej edycji była szeroko rozumiana promocja zdrowego trybu życia, a temat artystycznych zmagań brzmiał: "Zdrowa żywność - ważna sprawa, ekologia to podstawa!" Napisz/ namaluj, jak w domu z mamą dbacie o zdrowie, ekologię oraz ochronę środowiska.

Nasza uczennica pokonała poważną konkurencję, ponieważ na konkurs wpłynęły prace z 5 powiatów Dolnego Śląska - łącznie z 40 placówek. Jak podkreślali organizatorzy, prace uczestników były bardzo kreatywne, a zadaniem jury było dokonanie wcale niełatwej oceny, zgodnie z wymogami formalnymi ujętymi w regulaminie konkursu - ze szczególnym uwzględnieniem trafności tematu i samodzielności wykonania.

Ceremonia podsumowania konkursu i wręczenia nagród odbyła się 20 maja br. tradycyjnie w wałbrzyskiej "10". Podczas uroczystości nie zabrakło pięknych występów. O strawę duchową zadbali gospodarze przedsięwzięcia, a szkolni aktorzy zasłużyli na gromkie brawa za godną podziwu oprawę artystyczną i niezapomniane chwile wzruszenia.

Warto podkreślić, że to nie był debiut literacki Zuzi, a kolejny sukces. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy. Serdecznie gratulujemy i życzymy pięknego rozwijania swojej twórczej pasji.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 274

Powrót