Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.11.2019

„Jak przedszkolaki obchodzą Święto Niepodległości?”

Zdjęcie Artykułu

Święto Niepodległości, każdy Polak obchodzi na swój własny sposób. Jest to dzień, w którym przede wszystkim powinniśmy uświadomić sobie czym jest wolność i solidarność.

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu świętowały Narodowe Święto Niepodległości w dniu 08.11.2019r. Obchody trwały od rana do późnych godzin popołudniowych. Zapadający zmrok zmusił nas do zakończenia świętowania.

Do południa – starszaki przygotowały uroczystą akademię pt „Przedszkolaki dla Niepodległej”, na którą zaprosiły wszystkie dzieci z przedszkola, pracowników oraz swoich rodziców. Na uroczystość przybył również pan Wiesław Witkowski – z –ca burmistrza Strzegomia. Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu o godz. 11.11, tym samym placówka przyłączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej.

Po obiedzie mali ogrodnicy posadzili w ogrodzie przedszkolnym, dwukolorowe cebulki tulipanów, które na wiosnę utworzą kwitnącą biało – czerwoną flagę.

Po południu odbyła się III edycja „ Biegu Małego Patrioty” – impreza plenerowa dla wszystkich dzieci, na którą corocznie zapraszamy również naszych absolwentów w wieku wczesnoszkolnym.

W tym roku w biegu brało udział 101 dzieci. Impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie rozgrzewkę przed biegiem w rytm muzyki poprowadziła mama Zosi - pani Edyta. Na dany sygnał bieg rozpoczęły maluszki czyli 3 i 4 latki, które biegły alejkami ogrodu w tempie nadanym przez nauczycielkę z flagą. Gdy wszyscy uczestnicy pierwszego biegu dostali na mecie pamiątkowe medale, rozpoczął się bieg starszaków. W drugim biegu zwiększył się dystans i tempo biegu tak by dostosować stopień trudności do starszych uczestników. Po biegu na wszystkich biegaczy czekał poczęstunek regeneracyjny – ciepłe hot- dogi, słodkie babeczki i gorąca herbata.

Biegiem tym uczestnicy uczcili wszystkich tych, którzy walczyli o naszą Niepodległość.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1833

Powrót