Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
13.11.2019

Niecodzienna lekcja historii w PSP nr 3

Zdjęcie Artykułu

W burzliwej historii naszej ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak 11 Listopada 1918 roku trwale zapisał się w umysłach wielu Polaków. Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy , jako państwo suwerenne i niezależne.

Pamiętając o tych wydarzeniach, 8 Listopada w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel przygotowały p. Jolanta Pitura i p. Katarzyna Puchalska, dekorację wykonała p. Edyta Oleksiak.

Obchody rozpoczęto od zaśpiewania czterech zwrotek hymnu. O godzinie 11:11 w sali gimnastycznej PSP nr3 zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby wziąć udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klasy piątej i szóstej zaprosili wszystkich na niecodzienną lekcję historii pt. „ Pociąg do wolności”, podczas której wspominali o ważnych wydarzeniach poprzedzających odzyskanie niepodległości, rozbiorach, powstaniach, I wojnie światowej. Uroczysty charakter tego dnia podkreśliły pieśni patriotyczne „Jak długo na Wawelu”, „Wojenko, wojenko”, „Jak szło wojsko”, „Szara piechota” , które przygotował chór szkolny oraz przepiękna dekoracja w postaci pociągu składającego się z wagoników biało-czerwonych, na których znalazły się najważniejsze daty związane z polską drogą do wolności. Lekcja uświadomiła wszystkim uczniom, że nie wolno nam – Polakom zapominać o przeszłości, bo historia to nasze korzenie i tradycja. Pamiętając o historii naszej przeszłości nie możemy zapominać , że przyszłość Polski zależy od nas samych.

 

Autor: PSP nr 3
Liczba wyświetleń: 1402

Powrót