Aktualności

ODSŁUCHAJ
27.11.2019

Mitologia jest super!

Zdjęcie Artykułu

Każdy wie, że znajomość mitologii jest niezmiernie ważna. Mity pełnią funkcję kulturotwórczą, mocno oddziaływają na literaturę, sztukę i język. We współczesnej polszczyźnie funkcjonuje wiele frazeologizmów z nich zaczerpniętych.

Uczniowie PSP w Stanowicach wzięli udział w konkursie, którego głównym celem było utrwalenie i upowszechnienie znajomości mitologii. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia z użyciem zabawek z dzieciństwa o tematyce mitologicznej i wymagało umiejętności wizualizacji tekstu. Młodzież z klas VI –VIII wykazała się kreatywnością i nowatorskim podejściem do tematu. Do jury wpłynęły prace zatytułowane : lot Ikara, syreni śpiew, syzyfowa praca, koń trojański, jabłko niezgody itp.

Najlepsze zdjęcia zrobili: Łukasz Dudek z klasy V, Weronika Kozakiewicz i Paweł Strzelczyk z klasy VII. Kto z nich zwycięży, dowiemy się w czasie grudniowego jarmarku świątecznego, kiedy to odbiorą nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizator konkursu Beata Szkarłat

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 96

Powrót