Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Aktualności

ODSŁUCHAJ
10.12.2019

Młodzi szachiści z Jaroszowa na podium

Zdjęcie Artykułu

25 listopada br. w Strzegomiu odbyły się Powiatowe Finały Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w Szachach oraz Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach.

Młodzi miłośnicy tej rozwijającej umysł gry mierzyli się ze sobą kilka godzin. Wszyscy uczestnicy z zapałem przystąpili do rywalizacji, bowiem do Strzegomia zjechali najlepsi szachiści wśród uczniów szkół podstawowych.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej jaroszowską szkołę reprezentowali: Emilia Pawlica (7a), Alan Korzystka (7a), Bartosz Krupczak (6b), Mateusz Machnikowski (6a) oraz Oktawian Ziora (6a). Drużyna zajęła III miejsce.

Natomiast Aleksandra Hućko (2a), Wojciech Kurzeja (2a), Bartosz Burdziński (2a) oraz Ignacy Pieszko (3a) reprezentowali szkołę w Igrzyskach Dzieci i zajęli VI miejsce.

W zawodach uczestniczyły drużyny reprezentujące szkoły z terenu powiatu świdnickiego, w których działają koła szachowe. Każda drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczynki.

Szachy to gra wymagająca przygotowania nie tylko intelektualnego, ale także fizycznego. Kształtuje niekonwencjonalne myślenie i uczy rozwiązywania trudnych problemów, opanowania i koncentracji. Są to umiejętności potrzebne zarówno w sportach zespołowych i indywidualnych, ale także w trakcie zdobywania wiedzy i w życiu codziennym.

 

Autor: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie
Liczba wyświetleń: 1538

Powrót