Budowa sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach w gminie Strzegom

ODSŁUCHAJ

Sala rośnie jak na drożdżach
(14.04.2023)

Kolejny raz zaglądamy na plac budowy w Olszanach, gdzie powstaje nowoczesna sala sportowa.

Będzie to budynek jednokondygnacyjny, dobudowany i połączony bezpośrednim przejściem z istniejącym budynkiem szkoły. Obiekt będzie posiadał również częściowo dach pełniący formę tarasu (ostatnie zdjęcie), niezależne wejście, plac ze schodami oraz pochylnię dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu, w tym elementy małej architektury. Zakończenie budowy planowane jest na połowę listopada 2023 r.

Koszt robót wynosi ok. 6,3 mln zł. Budowa jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (edycja 2) w kwocie 4,3 mln zł.

KLIKNIJ - GALERIA FOTOGRAFII


Sala sportowa w Olszanach pnie się do góry
(03.03.2023)

Sala sportowa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach rośnie jak na drożdżach. Aktualnie stawiane są ściany obiektu.

Koszt robót wynosi ok. 6,3 mln zł. Budowa jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (edycja 2) w kwocie 4,3 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie budynek jednokondygnacyjny dobudowany i połączony bezpośrednim przejściem z istniejącym budynkiem szkoły. Obiekt - o powierzchni użytkowej 271,77m3 i kubaturze 2 778,46m3 - będzie składał się m.in. z sali gimnastycznej z boiskiem do gry w siatkówkę (18,0x9,0m i obrzeżem), zaplecza szatniowo-sanitarnego, pomieszczenia dla nauczyciela wf-u, podręcznego magazynu na sprzęt sportowy i kotłowni na pellet z osobnym wejściem (do której podłączony zostanie również istniejący budynek szkoły). Budynek będzie posiadał również częściowo dach pełniący formę tarasu, niezależne wejście, plac ze schodami, pochylnię dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu, w tym elementy małej architektury.

Wybudowanie sali sportowej w Olszanach to spełnienie marzeń wielu pokoleń mieszkańców tego sołectwa. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę listopada 2023 r.

KLIKNIJ - GALERIA FOTOGRAFII


W Olszanach powstaje sala sportowa
(20.01.2023)

Ruszyły prace związane z budową sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach. Do tej pory wykonano niezbędne rozbiórki i wykopy, zabetonowano też częściowo fundamenty. Trwają dalsze roboty ziemne i fundamentowanie.

Umowę podpisano w październiku 2022 r. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła tylko jedna oferta. Wykonawcą zadania jest firma AKBiK Sp. z o.o. z Wrocławia. Planowany koszt robót wynosi ok. 6,3 mln zł. Budowa jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych edycja 2 w kwocie 4.3 mln zł. Sala sportowa ma powstać do 17 listopada br.

W ramach inwestycji powstanie budynek jednokondygnacyjny dobudowany i połączony bezpośrednim przejściem z istniejącym budynkiem szkoły.

Obiekt - o powierzchni użytkowej 271,77m3 i kubaturze 2 778,46m3 - będzie składał się m.in. z sali gimnastycznej z boiskiem do gry w siatkówkę (18,0x9,0m i obrzeżem), zaplecza szatniowo-sanitarnego, pomieszczenia dla nauczyciela wf-u, podręcznego magazynu na sprzęt sportowy i kotłowni na pellet z osobnym wejściem (do której podłączony zostanie również istniejący budynek szkoły). Budynek będzie posiadał również częściowo dach pełniący formę tarasu, niezależne wejście, plac ze schodami, pochylnię dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu. Dostarczone zostanie i zamontowane pierwsze wyposażenie obiektu oraz elementy małej architektury.

Budowa tego obiektu sportowego to spełnienie marzeń wielu pokoleń mieszkańców Olszan, którzy nie mogli korzystać z profesjonalnej sali. Teraz nareszcie ich pragnienia się spełniły. 


Wymarzona sala sportowa
28.10.2022 r.

17 października 2022 r. to bardzo ważna data dla sołectwa Olszany i dla uczniów miejscowej szkoły. W tym dniu podpisano bowiem umowę na "Budowę sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach w gminie Strzegom". Wykonawcą będzie firma AKBiK Sp. z o.o. z Wrocławia.

Koszt robót to kwota rzędu 6,27 mln zł. Termin zakończenia budowy inwestycji zaplanowano na listopad 2023 r. Zadanie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Edycja 2 w kwocie 4,3 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie budynek jednokondygnacyjny dobudowany i będzie połączony bezpośrednim przejściem z istniejącą szkołą. W skład nowej sali wejdzie boisko do gry w siatkówkę, zaplecze szatniowo-sanitarne, pomieszczenie dla nauczyciela wf-u, podręczny magazyn na sprzęt sportowy i kotłownia na pellet z osobnym wejściem. Budynek będzie posiadał również częściowo dach pełniący formę tarasu, niezależne wejście, plac ze schodami oraz pochylnię dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu.


Powierzchnia użytkowej budynku - 271,77 m3

Kubatura budynku - 2 778,46 m3


 

Logotyp Polskiego Ładu
 

Na zdjęciu sygnatariusze umowy dot. budowę sali gimnastycznej w Olszanach
Powrót