Rozbudowa (modernizacja) infrastruktury gospodarki odpadami w gminie Strzegom – etap I


Na zdjęciu logotyp Polskiego Ładu
Zakończono realizację zadania pod nazwą „Rozbudowa (modernizacja) infrastruktury gospodarki odpadami w Gminie Strzegom – etap I”
(15.10.2024 r.)
Przedmiotem zamówienia było wykonanie I etapu robót budowlanych wraz z dostawą wyposażenia w ramach zadania polegającego na rozbudowie (modernizacji) infrastruktury gospodarki odpadami w Gminie Strzegom na potrzeby Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
W ramach I etapu zakres robót budowlanych obejmował m.in.: przebudowę istniejących linii kablowych elektrycznych wraz z oświetleniem terenu, rozbudowę kanalizacji kablowej teletechnicznej a także instalacji kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz wodociągowej, montaż zbiornika p.poż na wodę, wykonanie stanowiska poboru wody dla wozów bojowych straży pożarnej, ogrodzenie terenu, zakup i dostawę wyposażenia: kontenerów do segregacji odpadów komunalnych wraz z plandekami zabezpieczającymi środowisko gruntowo-wodne przed zanieczyszczeniem, kontenerów typu KOLEBA, kontenerów na odpady niebezpieczne typu ASB, pojemnika na zanieczyszczone opakowania, pojemników wrzutnia na leki, kontenera na świetlówki, pojemników na baterie/akumulatory, wózka widłowego, wózka paletowego, plandek na kontenery do transportu odpadów, wanien ociekowych, wagi ręcznej.
Koszt robót I etapu: 2.408.503,74 zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Edycja 8 w kwocie 1.957.000,00zł.
Wykonawcą robót była firma „BUDOSPRZĘT- WAŁBRZYCH” Sp. z o.o. z Wałbrzycha.

Umowa na modernizację PSZOK-u podpisana!
(04.07.2024 r.)
Burmistrz Strzegomia – Krzysztof Kalinowski 4 lipca 2024 r. podpisał umowę na realizację prac związanych z modernizacją Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Strzegomiu (I etap). Wykonawcą zadania będzie Budosprzęt - Wałbrzych Sp. z o.o.
Przypomnijmy, że nasza gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie blisko 2 mln zł. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, co stanowi ponad 83 proc. wartości inwestycji.
W ramach zadania wykonane zostaną roboty budowlane branży sanitarnej oraz budowa zbiornika przeciwpożarowego na wodę. To także branża elektryczna, ogrodzenie terenu i zakup wyposażenia - m.in. kontenerów do segregacji odpadów.
W celu poprawy funkcjonowania PSZOK zaplanowano również zakup wózka widłowego oraz wózka paletowego, a także podestów i wanien wychwytowych, które zabezpieczą środowisko gruntowo-wodne.

Moment podpisania umowy


Strzegomski PSZOK przejdzie metamorfozę
Rusza modernizacja PSZOK-u
(12.04.2024 r.)
Już niedługo rozpoczną się prace związane z modernizacją Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Strzegomiu. Przypomnijmy, że nasz gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie blisko 2 mln zł. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wkład własny strzegomskiego samorządu to zaledwie 5,05 %.
W ramach zadania wykonane zostaną roboty budowlane branży sanitarnej oraz budowa zbiornika przeciwpożarowego na wodę. To także branża elektryczna, ogrodzenie terenu i zakup wyposażenia - m.in. kontenerów do segregacji odpadów.
Dla poprawy funkcjonowania PSZOK zaplanowano także zakup wózka widłowego oraz wózka paletowego, a także podestów i wanien wychwytowych, które zabezpieczą środowisko gruntowo-wodne.
Modernizacja PSZOK-u to ważny etap poprawy funkcjonowania gospodarki odpadami w naszej gminie. - Niebawem wdrożony zostanie także system elektronicznej ewidencji odpadów przekazywanych do PSZOK-u – dzięki kartom magnetycznym ograniczymy papierowy obieg dokumentów. Nie będzie konieczności okazywania się dowodem osobistym, a także przedkładania upoważnień – jestem przekonany, że usprawni to znacznie funkcjonowanie PSZOK-u- poinformował Mariusz Waśko, kierownik Działu Technicznego i Usług Komunalnych ZUK-u.


Wizyta władz samorządowych Strzegomia w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych