Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

DEKLARACJA DOSTEPNOŚCI

ODSŁUCHAJ

Deklaracja dostępności

Urząd Miejski w Strzegomiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie o dostępności dotyczy strony internetowej https://www.strzegom.pl

Data publikacja i aktualizacji

 • Data publikacji strony internetowej: 2003-12-31
 • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2019-02-01

Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne:

 • nie wszystkie załączone pliki są dostępne cyfrowo w całości (większość została opublikowana przed dniem wejścia w życie ustawy o dostępności cyfrowej),
 • część filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących. Napisy dodajemy maksymalnie w ciągu 3 tygodni od publikacji.

Dokumenty sprzed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej skontaktuj się z nami.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

 • Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-02
 • Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-29

Tę deklarację dostępności przygotowano na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony możesz zgłosić do nas mejlowo na adres strzegom@strzegom.pl

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszenie przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeśli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeśli nasze działania nie będą dla Ciebie zadawalające możesz zgłosić skargę do Burmistrza Strzegomia. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Informacja o skrótach klawiaturowych
Na tej stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Oprócz standardowych skrótów klawiaturowych masz możliwość przełączenia na odbiór w szacie kolorystycznej o podwyższonym kontraście, z możliwością zmiany rozmiaru czcionki i sterowaniem z klawiatury.

Dostępność architektoniczna

1. Urząd Miejski w Strzegomiu zlokalizowany jest w trzech budynkach:

- budynek Urzędu Miejskiego Rynek 38 – do budynku prowadzą dwa wejścia.

 • wejście główne jest niedostosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Do głównego wejścia budynku prowadzą dwa schody, następnie aby dostać się na parter należy pokonać pięć schodów. Na schodach usytuowana jest poręcz. Przy wejściu na parterze otwierają się automatyczne rozsuwane drzwi. Na parterze można swobodnie poruszać się na wózku inwalidzkim. Po prawej stronie znajduje się Wydział Obsługi Interesantów tam - można załatwić sprawę (pokój nr 15). Biuro jest specjalnie oznakowane i posiada szerokie szklane drzwi nierozsuwane.
  Na parterze urzędu po prawej stronie znajduje się toaleta. Na korytarzu prowadzącym do toalety znajdują się dwa stopnie. Toaleta nie jest w pełni dostosowana dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim.
  W toalecie znajduje się przewijak dla niemowląt.
  W budynku nie ma windy.
 • wejście boczne jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim. Tam znajduje się platforma wjazdowa dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Tablica informacyjna i drogowskaz jest umieszczony na głównych drzwiach wejściowych urzędu oraz na ścianie budynku od strony fontanny. Przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek. Jego użycie spowoduje przywołanie pracownika urzędu, który pomoże osobie niepełnosprawnej skorzystać z platformy i przemieścić się na parter urzędu.

- budynek Urzędu Stanu Cywilnego ul. Świdnicka 15-17 - jego wejście jest niedostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Aby wejść do budynku należy pokonać sześć schodów. Sala ślubów jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych
poruszających się na wózku inwalidzkim.

- budynek Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” ul. Kościuszki 2, w którym mieści się biuro strefy płatnego parkowania. Budynek ten jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

2. W pobliżu tych trzech budynków znajdują się parkingi. Miejsca parkingowe są oznakowane i bezpłatne dla osób niepełnosprawnych.

3. Schody (rozpoczęcie i zakończenie) oznakowane są kolorem kontrastowym.

4. Do budynku i do wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

5. Stanowisko obsługi klienta w Wydziale Obsługi Interesantów i w kasie wyposażone jest w pętlę indukcyjną.

6. Na parterze po lewej stronie znajduje się tyfloplan. Sporządzony jest w alfabecie Braille’a i zawiera informacje o wydziałach usytuowanych na parterze urzędu.

7. Dla osób niepełnosprawnych utworzono na stronie www.strzegom.pl podstronę NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, gdzie można uzyskać ogólne informacje o dostępności urzędu.

8. Na terenie miasta jeździ autobus „Granitobus” niskopodłogowy pojazd, dostępny też dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami dla dzieci.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego

Urząd Miejski w Strzegomiu w celu ułatwienia kontaktu z osobami głuchymi i słabosłyszącymi we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych Oddział Mazowiecki z siedzibą w Warszawie uruchomił usługę "Tłumacza języka migowego on-line". Opis korzystania z tłumacza języka migowego on-line: link https://strzegom.pl/urzad-miejski/niepelnosprawnosci/polacz-z-tlumaczem.html . Usługa jest bezpłatna.

Na stronie internetowej link https://strzegom.pl/urzad-miejski/niepelnosprawnosci/ znajduje się pakiet dostępności o Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, który zawiera: 

Aplikacja mobilna

Urząd Miejski w Strzegomiu korzysta z następującej aplikacji mobilnej;

Aplikacja posiada ułatwienia dostępu zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej.

Powrót