Urząd Miejski w Strzegomiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie o dostępności dotyczy strony internetowej https://www.strzegom.pl
Data publikacja i aktualizacji
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne:
Dokumenty sprzed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej skontaktuj się z nami.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Tę deklarację dostępności przygotowano na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony możesz zgłosić do nas e-mailowo na adres strzegom@strzegom.pl
Informacja o skrótach klawiaturowych
Na tej stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Oprócz standardowych skrótów klawiaturowych masz możliwość przełączenia na odbiór w szacie kolorystycznej o podwyższonym kontraście, z możliwością zmiany rozmiaru czcionki i sterowaniem z klawiatury.
Dostępność architektoniczna
1. Urząd Miejski w Strzegomiu zlokalizowany jest w trzech budynkach:
- budynek Urzędu Miejskiego Rynek 38 – do budynku prowadzą dwa wejścia.
- budynek Urzędu Stanu Cywilnego ul. Świdnicka 15-17 - jego wejście jest niedostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Aby wejść do budynku, należy pokonać sześć schodów. Sala ślubów jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych
poruszających się na wózku inwalidzkim.
- budynek Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” ul. Kościuszki 2, w którym mieści się Biuro Strefy Płatnego Parkowania. Budynek ten jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W budynku znajduje się winda.
2. W pobliżu tych trzech budynków znajdują się parkingi. Miejsca parkingowe są oznakowane i bezpłatne dla osób niepełnosprawnych.
3. Schody (rozpoczęcie i zakończenie) oznakowane są kolorem kontrastowym.
4. Do budynku i do wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
5. Stanowisko obsługi klienta w Wydziale Obsługi Interesantów i w kasie wyposażone jest w pętlę indukcyjną.
6. Na parterze po lewej stronie znajduje się tyfloplan. Sporządzony jest w alfabecie Braille’a i zawiera informacje o wydziałach usytuowanych na parterze urzędu.
7. Na terenie miasta jeździ autobus „Granitobus” niskopodłogowy pojazd, który dostępny jest dla osób niepełnosprawnych
i osób z wózkam i dla dzieci.
8. Tablica informacyjna główna określająca rozmieszczenie pomieszczeń – wydziałów w urzędzie.
9. W urzędzie jest materac ewakuacyjny. Drogi ewakuacyjne oznakowane, szerokie i dostępne. Wyznaczony został zespół do ewakuacji oraz przeszkolono osoby do udzielania pierwszej pomocy.
10. Na zewnętrznej ścianie budynku urzędu znajduje się przenośny defibrylator AED.
11. Dla osób niepełnosprawnych utworzono na stronie www.strzegom.pl podstronę NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, gdzie można uzyskać ogólne informacje o dostępności urzędu:
Informacje o zapewnieniu dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej:
12. Urząd świadczy usługę - Zapewnienie urzędnika mobilnego.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
Urząd Miejski w Strzegomiu w celu ułatwienia kontaktu z osobami głuchymi i słabosłyszącymi we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych Oddział Mazowiecki z siedzibą w Warszawie uruchomił usługę "Tłumacza języka migowego on-line". Opis korzystania z tłumacza języka migowego on-line: link https://strzegom.pl/urzad-miejski/niepelnosprawnosci/polacz-z-tlumaczem.html . Usługa jest bezpłatna.
Na stronie internetowej link https://strzegom.pl/urzad-miejski/niepelnosprawnosci/ znajduje się pakiet dostępności o Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, który zawiera:
Urząd Miejski w Strzegomiu korzysta z następującej aplikacji mobilnej;
Aplikacja posiada ułatwienia dostępu zgodnie z ustawą o dostępności cyfrowej.
Dostępność cyfrowa
Jeśli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Strona internetowa Rzecznika Obywatelskiego
Jeśli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające możesz zgłosić skargę do Burmistrza Strzegomia. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Powrót