Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu

ODSŁUCHAJ

Ogromne dotacje dla gminy Strzegom

Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej - Roman Szełemej w piątek, 28 kwietnia br. gościł w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Strzegomiu, by oficjalnie poinformować o wielomilionowych dotacjach, które pozyskała gmina Strzegom ze środków unijnych powierzonych Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020.

Nasza gmina pozyskała dofinansowanie na: "Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu" i "Termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom".

Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej chwalił strzegomskie projekty, szczególnie ten dot. budowy przedszkola. - Dofinansowanie budowy przedszkola w wys. ponad 10 mln zł jest jednym z największych dofinansowań wśród 22 gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej. Był to bardzo dobrze oceniony projekt - jedyny, który dostał dofinansowanie. W ogóle projekty ze Strzegomia są bardzo dobrze przygotowywane i mówią to anonimowi eksperci, którzy je sprawdzają - zaznaczył w swoim przemówieniu Roman Szełemej.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe Strzegomia, radni z Komisji Oświaty i Wychowania, pracownicy Urzędu Miejskiego, dyrektorzy szkół, w których będzie przeprowadzona termomodernizacja oraz dyrekcja Publicznego Przedszkola nr 4 i przedstawiciel Rady Rodziców.

Dodajmy, że dzieci z przedszkola nr 4 w podziękowaniu za wspaniały prezent zaśpiewały prezydentowi Romanowi Szełemejowi wesołą i optymistyczną piosenkę. W nagrodę otrzymały słodycze.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1673

Powrót