Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu

ODSŁUCHAJ

Są pieniądze na budowę przedszkola. Ponad 10 mln zł dotacji!

To dobra wiadomość dla strzegomskich przedszkolaków i ich rodziców! W tym roku rozpocznie się budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi 25-letni, w którym mieści się Publiczne Przedszkole nr 4. Wniosek złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, otrzymał pozytywną ocenę i tym samym uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł.

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończyła ocenę wniosku o dofinansowanie budowy budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej – przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu. Wydała pozytywną decyzję o przyznaniu dofinansowania dla tej inwestycji, co daje zielone światło dla rozpoczęcia budowy tego obiektu.

Powierzchnia użytkowa przedszkola – ponad 1900 m kw., w tym m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”. Planowane zakończenie inwestycji to lipiec 2017 r. , natomiast zakończenie – listopad 2018 r.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 3321

Powrót