Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu

ODSŁUCHAJ

Starają się o dofinansowanie

Gmina Strzegom 11 października 2016 r. złożyła w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej wniosek o dofinansowanie budowy przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki 51 w Strzegomiu.

Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących znacznie podwyższone parametry energetyczne, w związku z czym będzie to budynek pasywny. - Dzięki temu możliwe było wnioskowanie w ramach konkursu dotyczącego budowy budynków demonstracyjnych, które po wybudowaniu będą stanowić wzór dla innych inwestorów, jak wdrażać nowoczesne rozwiązania energooszczędne w budownictwie użyteczności publicznej - informuje Marek Flakowski, zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Gmina Strzegom wnioskuje o dotację w wysokości blisko 10,5 mln zł.

Inwestycja jest planowana do realizacji w latach 2017-2018 na terenie obecnego Publicznego Przedszkola nr 4 w Strzegomiu.

 

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1576

Powrót