Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Budowę budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu

ODSŁUCHAJ

Nowoczesne przedszkole coraz bliżej

Trwa budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Nowoczesny budynek zastąpi ponad 20-letni, w którym mieściło się do niedawna Publiczne Przedszkole nr 4. To bardzo oczekiwana przez strzegomian inwestycja. Budynek zaprojektowano z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, gwarantujących znacznie podwyższone parametry energetyczne, w związku z czym będzie to budynek pasywny. Po wyburzeniu starego obiektu, rozpoczęto prace nad budową nowego.

Wykonano już stan surowy I i II kondygnacji budynku oraz źródło dolne pompy ciepła. – Wykonawca rozpoczyna obecnie konstrukcję dachu oraz prace przy elewacji – mówi Marzena Przybyłowska - Kołodziejczyk z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. Robotnicy przeprowadzają ponadto prace instalacyjne: elektryczne i sanitarne na parterze obiektu. Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1900 m kw. W jego skład wejdzie m. in.: 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody "ptasi" i "motyli". – Już nie możemy się doczekać. To będzie piękne przedszkole, a co najważniejsze będzie się w nim znajdował, tak potrzebny nam żłobek – mówią rodzice strzegomskich maluchów.

Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł. Przypomnijmy, że wniosek, złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł!

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1563

Powrót